Controller; IP20 at terminal side,IP50; OC; DIN; -25÷55°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7M.24.8.230.0310
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7M.24.8.230.0310
Product downloads
Specification for Controller; IP20 at terminal side,IP50; OC; DIN; -25÷55°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP50, IP20 at terminal side |
| Current rating | 5A |
| Kind of display used | mechanical indicator |
| Additional functions | NFC |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 999999,9kWh |
| Driver features | MID compliant versions |
| Controlled parameter | 230V AC 50/60Hz |
| Kind of output 1 | OC |
| Type of counted signal | electric power |