Spiral wrapping; ØBundle : 9÷65mm; polyetylene; black; L: 10m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7TCG054090R0220-1
Manufacturer: ABB
Manufacturer code: 7TCG054090R0220
Product downloads
Specification for Spiral wrapping; ØBundle : 9÷65mm; polyetylene; black; L: 10m
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Material | polyetylene |
| Resistance to | UV rays |
| Length | 10m |
| Type of cable accessories | spiral wrapping |
| Cable accessories application | binding cables into bundles, wires protection against damage |
| Bundle diameter | 9...65mm |