Specification for Resonator: quartz; 25MHz; ±20ppm; 18pF; SMD; 3.2x2.5x0.8mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 3.2x2.5x0.8mm |
| Capacitance | 18pF |
| Frequency | 25MHz |
| Resonator tolerance | ±20ppm |
| Frequency stability | ±20ppm |
| Type of resonator | quartz |