8-1393234-0
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Product code:
8-1393234-0
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 8-1393234-0
Specification for 8-1393234-0
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Contact material | AgNi |
| Coil resistance | 1.1kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| Contact current max. | 8A |
| Type of relay | electromagnetic |