Resistor: metal oxide; 820kΩ; 2W; ±5%; Ø5x12mm; -55÷155°C
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
8-1625890-0
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: 8-1625890-0
Product downloads
Specification for Resistor: metal oxide; 820kΩ; 2W; ±5%; Ø5x12mm; -55÷155°C
| Power | 2W |
| Resistance | 820kΩ |
| Type of resistor | metal oxide |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Length | 12mm |
| Body dimensions | Ø5x12mm |
| Diameter | 5mm |