Sensor: tilt; ±60°; connector M12; 2- axis; -30÷70°C; 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
8.IS40.23121
Manufacturer: KUBLER
Manufacturer code: 8.IS40.23121
Product downloads
Specification for Sensor: tilt; ±60°; connector M12; 2- axis; -30÷70°C; 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP68 |
| Output configuration | analogue 4-20mA |
| Type of sensor | tilt |
| Sensors features | 2- axis |
| Measuring range | ±60° |
| Connection | connector M12 |