Hole and edge shield; PVC; L: 75m; black; -65÷105°C; flexible
Multiples:
75.0
Minimum quantity:
75.0
Product code:
800-00200
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 800-00200
Product downloads
Specification for Hole and edge shield; PVC; L: 75m; black; -65÷105°C; flexible
| Operating temperature | -65...105°C |
| Version | flexible |
| Body material | PVC |
| Flammability rating | UL94HB |
| Length | 75m |
| Body colour | black |
| Internal width | 0.6mm |
| Type of enclosures accessories | hole and edge shield |
| External width | 1.2mm |
| Internal height | 3.2mm |
| External height | 5mm |