Distribution box; M8; PIN: 3; 5m; socket; 8A; -30÷80°C; IP67; 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
8000-80010-3850500
Manufacturer: MURR ELEKTRONIK
Manufacturer code: 8000-80010-3850500
Product downloads
Specification for Distribution box; M8; PIN: 3; 5m; socket; 8A; -30÷80°C; IP67; 24VDC
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Number of pins | 3 |
| Max. operating voltage | 24V DC |
| Wire insulation material | PUR, PVC |
| Cable length | 5m |
| Thread | M8 |
| Insulation colour | grey |
| Type of sensors accessories | distribution box |