Loudspeaker; shielded,general purpose; 10W; 8Ω; 50.5x90.5x43mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
8006
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 8006
Product downloads
Specification for Loudspeaker; shielded,general purpose; 10W; 8Ω; 50.5x90.5x43mm
| Power | 10W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Impedance | 8Ω |
| Body dimensions | 50.5x90.5x43mm |
| Maximum power | 15W |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose, shielded |
| Sound frequency | 130...20000Hz |