Fuse: fuse; time-lag; 12.5A; 400VAC; 400VDC; ceramic,cylindrical
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
8020.5022.G
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 8020.5022.G
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; time-lag; 12.5A; 400VAC; 400VDC; ceramic,cylindrical
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical, miniature |
| Kind of package | bulk |
| Contact plating | nickel plated |
| Series | SHT |
| Power dissipation | 5W |
| Contact material | copper |
| Current rating | 12.5A |
| Rated voltage | 400V AC, 400V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Max voltage drop | 120mV |