Enclosure: junction box; X: 87mm; Y: 87mm; Z: 52mm; polypropylene PP
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
80200001
Manufacturer: SPELSBERG
Manufacturer code: 80200001
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; X: 87mm; Y: 87mm; Z: 52mm; polypropylene PP
| Mounting | ceiling, for wall mounting |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polypropylene |
| Type of enclosure | junction box |
| Version | with membrane cable glands |
| Flammability rating | UL94HB |
| Dimension Y | 87mm |
| Body colour | black |
| Dimension X | 87mm |
| Dimension Z | 52mm |
| Cover colour | black |
| Mechanical impact resistance | IK07 |