Switch: emergency stop; Stabl.pos: 2; NC; 22mm; light grey; Pos: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
84-6820.0040
Manufacturer: EAO
Manufacturer code: 84-6820.0040
Product downloads
Specification for Switch: emergency stop; Stabl.pos: 2; NC; 22mm; light grey; Pos: 2
| IP rating | IP67, IP69K, IP65 |
| Type of switch | emergency stop |
| Switches features | return by rotating |
| Number of positions | 2 |
| Leads | cables |
| Mounting hole diameter | Ø22.5mm |
| Illumination | none |
| Face dimensions | Ø32mm |
| Contacts configuration | NC |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | light grey |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | arrows |