Signaller: tower; continuous light; Colour: green; Usup: 24VDC; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
89402055
Manufacturer: WERMA
Manufacturer code: 89402055
Product downloads
Specification for Signaller: tower; continuous light; Colour: green; Usup: 24VDC; LED
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | green |
| Series | 894 |
| Body dimensions | 136x85x224mm |
| Electrical connection | screw terminals |
| Light source | LED |
| Signalling method | continuous light |
| Type of signaller | tower |