Signaller: tower; continuous light; Colour: yellow; LED; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
89403068
Manufacturer: WERMA
Manufacturer code: 89403068
Product downloads
Specification for Signaller: tower; continuous light; Colour: yellow; LED; IP65
| Supply voltage | 115...230V AC |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | yellow |
| Series | 894 |
| Body dimensions | 136x85x224mm |
| Electrical connection | screw terminals |
| Light source | LED |
| Signalling method | continuous light |
| Type of signaller | tower |