PCB distance; polyamide 66; L: 45mm; screwed rod,snap fastener
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
8G503V40555
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 8G503V40555
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide 66; L: 45mm; screwed rod,snap fastener
| Mounting | screwed rod, snap fastener |
| Colour | black |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94HB |
| Thread | M4 |
| Spacer length | 45mm |
| Thread length | 6.4mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.57mm |
| Plate mounting hole diameter | 4mm |