PCB distance; polyamide 66; L: 11.1mm; Colour: black; UL94V-2
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
8G812V42756
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 8G812V42756
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide 66; L: 11.1mm; Colour: black; UL94V-2
| Mounting | push-in, ribbing rod, snap fastener |
| Colour | black |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 11.1mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.57/6.4mm |
| Plate mounting hole diameter | 4/6.35mm |