Assembly stud; polyamide 66; L: 9.5mm; latch/latch; Colour: red
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
8G820V42438
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 8G820V42438
Product downloads
Specification for Assembly stud; polyamide 66; L: 9.5mm; latch/latch; Colour: red
| Mounting | latch/latch |
| Colour | red |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 9.5mm |
| Type of spacer | assembly stud |
| Mounting plate thickness | 1.57/1.5...1.6mm |
| Plate mounting hole diameter | 3.18/4.75mm |