PCB distance; polyamide 66; L: 14.3mm; Colour: natural; UL94V-2
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
8GB07V42136
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 8GB07V42136
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide 66; L: 14.3mm; Colour: natural; UL94V-2
| Mounting | self-adhesive, snap fastener |
| Colour | natural |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 14.3mm |
| Base dimensions | 12.7x12.7mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.57mm |
| Plate mounting hole diameter | 3.18mm |