PCB distance; polyamide 66; L: 6mm; latch/latch; Colour: black
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
8GG02V40601
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 8GG02V40601
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide 66; L: 6mm; latch/latch; Colour: black
| Mounting | latch/latch |
| Colour | black |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 6mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 4/4mm |
| Plate mounting hole diameter | 2/2mm |