Signaller: lighting; LED; red; Usup: 115VAC; IP65; Ø70x65.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
8WD4440-0CB
Manufacturer: SIEMENS
Manufacturer code: 8WD4440-0CB
Product downloads
Specification for Signaller: lighting; LED; red; Usup: 115VAC; IP65; Ø70x65.5mm
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | red |
| Series | 8WD44 |
| Body dimensions | Ø70x65.5mm |
| Light source | LED |
| Signalling method | flashing light |