Connector: 4mm banana; socket; 63A; 30VAC; 60VDC; black; -25÷100°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
930144100-1
Manufacturer: HIRSCHMANN T&M
Manufacturer code: 930144100
Product downloads
Specification for Connector: 4mm banana; socket; 63A; 30VAC; 60VDC; black; -25÷100°C
| Mounting | soldered |
| Operating temperature | -25...100°C |
| Connector | socket |
| Colour | black |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | brass |
| Current rating | 63A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |