Connector: 2mm banana; socket; 6A; Overall len: 21mm; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
930308106
Manufacturer: HIRSCHMANN T&M
Manufacturer code: 930308106
Product downloads
Specification for Connector: 2mm banana; socket; 6A; Overall len: 21mm; grey
| Mounting | on panel, screw, soldered |
| Connector | socket |
| Colour | grey |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | beryllium copper |
| Current rating | 6A |
| Panel thickness | max. 6mm |
| Connector variant | insulated |
| Overall length | 21mm |