Relay: extension; SPDT + NO; Ucoil: 130VAC; Ucoil: 48VDC; 16A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
A9C32316
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: A9C32316
Specification for Relay: extension; SPDT + NO; Ucoil: 130VAC; Ucoil: 48VDC; 16A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Leads | screw terminals |
| Switched voltage | max. 250V AC |
| Rated coil voltage | 48V DC |
| Contacts configuration | SPDT + NO |
| Type of relay | extension |