Leakage current clamp meter; LCD (3999),bargraph; VDC: 0,1÷600V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AC50A
Manufacturer: BEHA-AMPROBE
Manufacturer code: AC50A
Product downloads
Specification for Leakage current clamp meter; LCD (3999),bargraph; VDC: 0,1÷600V
| Dimensions | 210x62x36mm |
| Temperature measuring range | -20...300°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | EN 61010, VDE 0411 |
| Measuring instrument features | automatic power-off, HOLD function, manual ranging |
| Max. diameter of measured cable | 30mm |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC voltage, frequency, leakage current, resistance, temperature |
| Sampling | 3x/s |
| Weight without batteries | 200g |