ACC600-1T48
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACC600-1T48-1
Manufacturer: BEL
Manufacturer code: ACC600-1T48
Specification for ACC600-1T48
| Output current | 12.5A |
| Mounting | on panel |
| Power | 600W |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | medical applications, IT |
| Output voltage | 48V |
| Additional functions | PFC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | AC/DC |