Re-battery: acid-lead; 12V; 9Ah; AGM; maintenance-free; 48W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACCU-BV9-12/BP
Manufacturer: BPOWER
Manufacturer code: BV 9-12
Product downloads
Specification for Re-battery: acid-lead; 12V; 9Ah; AGM; maintenance-free; 48W
| Power | 48W |
| Leads | connectors |
| Technology | AGM |
| Body dimensions | 151x65x99mm |
| Capacity | 9Ah |
| Rated voltage | 12V |
| Type of rechargeable battery | acid-lead |
| Rechargeable batteries features | maintenance-free |
| Storage time | 6-9 years |
| Rechargeable batteries application | alarm systems, power backup systems |