Re-battery: acid-lead; 12V; 1.3Ah; maintenance-free; AGM
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACCU-HP1.3-12/NB
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Re-battery: acid-lead; 12V; 1.3Ah; maintenance-free; AGM
| Leads | 4,8mm connectors |
| Technology | AGM |
| Body dimensions | 97x43x52mm |
| Weight | 580g |
| Capacity | 1.3Ah |
| Rated voltage | 12V |
| Type of rechargeable battery | acid-lead |
| Rechargeable batteries features | maintenance-free |
| Storage time | 5 years |
| Rechargeable batteries application | alarm systems, power backup systems |