Cable; 75Ω; 1.5m; coaxial 9.5mm socket,coaxial 9.5mm plug; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACF-0150-BK
Manufacturer:
Manufacturer code: 50728
Product downloads
Specification for Cable; 75Ω; 1.5m; coaxial 9.5mm socket,coaxial 9.5mm plug; black
| Kind of core | CCS |
| Contact plating | nickel plated |
| Impedance | 75Ω |
| Cable length | 1.5m |
| Outside diameter | 5.3mm |
| Connection cable features | interference ferrite filter, shielded connectors |
| Type of connection cable | coaxial antenna |
| Core diameter | 0.5mm |
| Cable/adapter structure | coaxial 9.5mm plug, coaxial 9.5mm socket |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | aluminium foil, braid made of copper wires |