Fan: EC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 160m3/h; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACI 4400 HU-510
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: ACI 4400 HU-510
Product downloads
Specification for Fan: EC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 160m3/h; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...75°C |
| Enclosure material | plastic |
| Current rating | 28mA |
| Fan efficiency | 160m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 3.8W |
| Additional functions | Autorestart, speed sensor |
| Rotational rate/speed | 3000rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Conform to the norm | CCC, CE, CSA, UL, VDE |