Fan: EC; axial; 119x119x38mm; 78m3/h; 23dBA; ball bearing; 1500rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACI4400L
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: ACI4400L
Product downloads
Specification for Fan: EC; axial; 119x119x38mm; 78m3/h; 23dBA; ball bearing; 1500rpm
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Enclosure material | plastic |
| Leads | connectors |
| Frequency | 50...60Hz |
| Fan efficiency | 78m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 1.1W |
| Rotational rate/speed | 1500rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Noise level | 23dBA |