Fan: EC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 160m3/h; 39dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACI4420H
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: ACI4420H
Product downloads
Specification for Fan: EC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 160m3/h; 39dBA; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Enclosure material | plastic |
| Leads | connectors |
| Fan efficiency | 160m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 3.3W |
| Rotational rate/speed | 3000rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Noise level | 39dBA |