Converter: analog signals; DIN; 4÷20mA; 19.2÷31.2VDC; -20÷60°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ACT20X-SAI-HAO-S
Manufacturer: WEIDMÜLLER
Manufacturer code: ACT20X-SAI-HAO-S
Product downloads
Specification for Converter: analog signals; DIN; 4÷20mA; 19.2÷31.2VDC; -20÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 19.2...31.2V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Type of converter | analog signals |
| Series | ACT20X |
| Body dimensions | 113.6x22.5x117.2mm |
| Kind of input 1 | 4...20mA |
| Conform to the norm | ATEX Ex |
| Kind of output 1 | 4...20mA |
| The programming method | PC |
| Kind of output 2 | SPST-NC |