IC: operational amplifier; 800kHz; Ch: 2; SO8; ±2÷18VDC,4÷36VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD706ARZ-REEL7
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD706ARZ-REEL7
Specification for IC: operational amplifier; 800kHz; Ch: 2; SO8; ±2÷18VDC,4÷36VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 800kHz |
| Slew rate | 0.15V/μs |