Differential amplifier; 95mA; 2.7÷11VDC; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8138ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8138ARZ
Product downloads
Specification for Differential amplifier; 95mA; 2.7÷11VDC; SO8
| Output current | 95mA |
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | differential amplifier |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 320MHz |
| Kind of integrated circuit | differential ADC driver |
| Input offset voltage | 2.5mV |
| Input bias current | 7µA |