IC: operational amplifier; 8MHz; Ch: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8602ARZ-REEL7
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8602ARZ-REEL7
Specification for IC: operational amplifier; 8MHz; Ch: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Slew rate | 5V/μs |