IC: operational amplifier; 10MHz; Ch: 2; MSOP8; IB: 0.25nA; Iio: 75pA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8606ARMZ-REEL
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8606ARMZ-REEL
Specification for IC: operational amplifier; 10MHz; Ch: 2; MSOP8; IB: 0.25nA; Iio: 75pA
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 5V/μs |
| Input offset voltage | 65µV |
| Input offset current | 75pA |
| Input bias current | 0.25nA |