IC: operational amplifier; 24MHz; Ch: 1; TSOT23-5; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8615AUJZ-REEL7
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8615AUJZ-REEL7
Specification for IC: operational amplifier; 24MHz; Ch: 1; TSOT23-5; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 24MHz |
| Slew rate | 12V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |