Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8646ARMZ-REEL
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8646ARMZ-REEL
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low supply current, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 24MHz |
| Slew rate | 11V/μs |
| Input offset voltage | 3.2mV |
| Input offset current | 250pA |
| Input bias current | 0.55nA |