IC: operational amplifier; 10MHz; Ch: 2; MSOP8; ±5÷18VDC,10÷36VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8672ARMZ-REEL
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8672ARMZ-REEL
Specification for IC: operational amplifier; 10MHz; Ch: 2; MSOP8; ±5÷18VDC,10÷36VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 4V/μs |
| Input offset voltage | 20µV |
| Voltage supply range | ± 5...18V DC |