Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD9514BCPZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD9514BCPZ
Product downloads
Specification for Driver
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Case | LFCSP32 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Operating frequency | 1.6GHz |
| Kind of output | CMOS |
| Kind of integrated circuit | divider, fanout buffer |
| Number of outputs | 3 |