Industrial module: analog output; Number of ports: 1; 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-4024-B1E
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-4024-B1E
Product downloads
Specification for Industrial module: analog output; Number of ports: 1; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | ABS |
| Series | ADAM-4000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Kind of input 1 | analogue |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 4 |
| Number of ports | 1 |
| Kind of output 1 | 0...20mA, 4...20mA, ± 10V |
| Kind of input 2 | digital |