Industrial module: digital output; Number of ports: 1; 10÷48VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-4168-B
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-4168-B
Product downloads
Specification for Industrial module: digital output; Number of ports: 1; 10÷48VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...48V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Enclosure material | ABS |
| Series | ADAM-4100 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Number of outputs | 8 |
| Number of ports | 1 |
| Kind of output 1 | 8x SPST-NO |