Industrial module: converter; RS232/RS422/RS485; 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-4520-F
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-4520-F
Product downloads
Specification for Industrial module: converter; RS232/RS422/RS485; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | ABS |
| Series | ADAM-4500 |
| Body dimensions | 70x122x30mm |
| Kind of module | RS232 / RS422/RS485 |
| Number of ports | 2 |
| Connectors features | galvanic isolation |