Industrial module: serial device server; Number of ports: 3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-4570-CE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-4570-CE
Product downloads
Specification for Industrial module: serial device server; Number of ports: 3
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | Ethernet |
| Series | ADAM-4000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Number of ports | 3 |