Industrial module: analog input; Number of ports: 1; 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-6015-DE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-6015-DE
Product downloads
Specification for Industrial module: analog input; Number of ports: 1; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | 10/100 Base-T(X), Ethernet |
| Series | ADAM-6000 |
| Body dimensions | 70x112x26mm |
| Kind of input 1 | analogue, RTD |
| Number of inputs | 7 |
| Kind of temperature sensor | Ni518, Pt100, Pt1000 |
| Number of ports | 1 |