Industrial module: analog input; Number of ports: 2; 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-6217-B
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-6217-B
Product downloads
Specification for Industrial module: analog input; Number of ports: 2; 10÷30VDC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Kind of connector | RJ45 x2 |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | 10/100 Base-T(X), Ethernet |
| Series | ADAM-6200 |
| Body dimensions | 70x122x27mm |
| Kind of input 1 | analogue |
| Number of inputs | 8 |
| Number of ports | 2 |