Industrial module: converter; ETHERNET/ST; Number of ports: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADAM-6541/ST-AE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: ADAM-6541/ST-AE
Product downloads
Specification for Industrial module: converter; ETHERNET/ST; Number of ports: 2
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | 0...60°C |
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | Ethernet |
| Series | ADAM-6500 |
| Body dimensions | 70x112x27mm |
| Kind of module | ETHERNET / ST |
| Number of ports | 2 |