Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADF4002BRUZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADF4002BRUZ
Specification for Driver
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.3V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | peripheral circuit |
| Integrated circuit features | frequency synthesizer |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | 3-wire, serial |
| Frequency | 400MHz |
| Kind of integrated circuit | clock signal generator |
| DC supplying current | 5mA |