IC: analog switch; SPST; Channels: 4; parallel; TSSOP16; 435MHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADG5213BRUZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADG5213BRUZ
Specification for IC: analog switch; SPST; Channels: 4; parallel; TSSOP16; 435MHz
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 160Ω |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 435MHz |
| Output configuration | SPST |