IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 4; parallel; SO16; 2.7÷5.5V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADG611YRZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADG611YRZ
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 4; parallel; SO16; 2.7÷5.5V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 85Ω |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 680MHz |
| Output configuration | SPST-NO |